extraprodukt.pl

Blog tematyczny o grach komputerowych, gadżetach elektronicznych.

Elektronika

Profesjonalne samozamykacze GEZE – przegląd rozwiązań

Profesjonalne samozamykacze GEZE – przegląd rozwiązań

Precyzyjne domykanie skrzydeł drzwiowych to zadanie realizowane przez specjalne mechanizmy, takie jak profesjonalne samozamykacze GEZE. W artykule przedstawiamy przegląd rozwiązań tego producenta. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne systemy kontroli dostępu KD doskonale realizują funkcje związane z otwieraniem drzwi przy pomocy kart zbliżeniowych oraz kodów numerycznych. Problemem jest sytuacja, w której użytkownik nie domknie skrzydła drzwiowego – wówczas realnie zabezpieczenie nie realizuje swojego zadania. Odpowiedzią na te problemy są właśnie profesjonalne samozamykacze. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się szerzej ich zaletom oraz zasadzie działania.

Co to są samozamykacze do drzwi?

Zaczniemy od odpowiedzi na pytanie – co to są samozamykacze do drzwi? Urządzenia należące do tej kategorii to w istocie specjalne siłowniki, które pozwalają na automatyczne zatrzaskiwanie i domykanie skrzydeł drzwi po ich otwarciu. Sprawiają, że nie musisz trzaskać skrzydłem drzwiowym czy każdorazowo pamiętać o dokładnym domknięciu furtki i bramki. Same zamkną przejście do określonej strefy, a Ty będzie mógł cieszyć się poczuciem komfortu i bezpieczeństwa.

Profesjonalne samozamykacze stanowią doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy drzwi są narażone na samoistne otwieranie wskutek silnych podmuchów wiatru. Dodatkowo zapobiegają nieprzyjemnemu, głośnemu trzaskaniu, co ma szczególną zaletę na terenie osiedli mieszkaniowych oraz domów wielorodzinnych. Gwarantują ciche domykanie i niwelują ryzyko powstania uszkodzenia o charakterze mechanicznym, wskutek silnego trzaskania drzwiami.

Na co zwrócić uwagę, kupując samozamykacze GEZE?

Rozważając zakup zamykaczy automatycznych, warto wiedzieć, jakie aspekty są ważne na etapie wyboru urządzenia. Na co zwrócić uwagę, kupując samozamykacze GEZE?

 • Metodę montażu – możemy wybrać spośród instalacji nawierzchniowej, w ościeżnicy, a także podłodze oraz skrzydle drzwiowym.
 • Żywotność – czyli szacowaną liczbę cykli zamknięcia oraz otwarcia mechanizmu domykającego drzwi.
 • Regulację – możliwość precyzyjnego kontrolowania prędkości oraz siły domykania, a także odbicia mechanizmu.
 • Nośność – maksymalną masę drzwi, na których można zastosować dane samozamykacze GEZE. Istotna jest również szerokość.
 • Montaż lewy/prawy – możliwości zamontowania komponentów zarówno na prawy, jak i lewym skrzydle drzwi.

Warto także zwrócić uwagę na graniczny kąt otwarcia skrzydła drzwiowego, furtki lub bramy przez wybrany mechanizm samozamykający.

Dlaczego warto wybrać właśnie samozamykacz GEZE?

Niepodważalne zalety urządzeń marki GEZE sprawiają, że zarówno użytkownicy, jak i profesjonalni instalatorzy wybierają je, jako podstawowe mechanizmy domykania drzwi. Dlaczego warto wybrać właśnie samozamykacz GEZE?

 • Maksymalny kąt otwarcia wynosi aż 180 stopni.
 • Wybrane modele pozwalają na montaż zarówno na drzwi prawe, jak i lewe.
 • Samozamykacze GEZE doskonale radzą sobie ze skrzydłami drzwiowymi o masie do 100 kg.
 • Mogą być montowane na drzwiach o szerokości z zakresu 950-1200 mm.
 • Produkty posiadają wbudowany mechanizm regulacji prędkości domykania.
 • Sprzęt zabezpiecza drzwi przed otwieraniem wskutek huraganowych podmuchów wiatru.
 • Wszystkie produkty są objęte wieloletnią gwarancją i wsparciem technicznym producenta.

Specjalne ramię z blokadą zastosowane w wybranych modelach umożliwia zablokowanie otwarcia skrzydła drzwi w zakresie pomiędzy 70 a 150 stopni. Ponadto samozamykacze GEZE niwelują efekty głośnego trzaskania skrzydłem drzwiowym.

Solidne i niezawodne samozamykacze marki GEZE

Nie ulega wątpliwości, że samozamykacze zdecydowanie podnoszą komfort i bezpieczeństwo na terenie domów jednorodzinnych, osiedli mieszkalnych i obiektów użytkowych. Domykają drzwi w sposób bezpieczny i cichy, zapobiegając otwieraniu przez przypadkowe podmuchy wiatru.

Jeżeli rozważasz zakup mechanizmów do domykania drzwi, to nie szukaj dalej i wybierz solidne i niezawodne samozamykacze marki GEZE! Wysokiej klasy wyroby znajdziesz w szerokiej ofercie sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. Profesjonalni doradcy pomogą Ci w doborze produktu.

Udostępnij