extraprodukt.pl

Blog tematyczny o grach komputerowych, gadżetach elektronicznych.

ElektronikaInternet

Gadżety do laptopa

Gadżety do laptopa

Komputer przenośny nie ma aż takich możliwości rozbudowy, jak klasyczny stacjonarny PC. Mimo to warto wyposażyć się w gadżety do laptopa, które nie tylko ułatwią nam pracę, ale wpłyną też na estetykę naszego stanowiska.

Bezprzewodowa mysz komputerowa

Touchpad jest podstawowym urządzeniem wskazującym znajdującym się w podstawowym wyposażeniu laptopa, jednak używanie go nie jest najwygodniejsze. Co prawda wystarczy on nam do edycji dokumentów i mniej wymagających zadań, jednakże do pewnych czynności niezbędna jest myszka komputerowa.

O ile w komputerze stacjonarnym kabel u myszki nie musi nam zbytnio przeszkadzać, bo w końcu to urządzenie większość czasu stoi w jednym miejscu, tak w przypadku laptopa znacznie lepiej sprawdzi się mysz bezprzewodowa. Możemy z niej korzystać na różnych powierzchniach i nie ma tu elementów, którym groziłoby poplątanie.

Zobacz też: Rodzaje myszek komputerowych

Myszka bezprzewodowa jest bardzo przydatna podczas gier wymagających od nas szybkiego czasu reakcji. Równie ważna jest, gdy zajmujemy się grafiką komputerową, czy innymi zadaniami wymagającymi precyzji. Z tych powodów warto się w nią wyposażyć!

gadżety do laptopa

Podkładka chłodząca

Jeśli nasz laptop często jest narażony na pracę “na wyższych obrotach”, należy zadbać o jego dodatkowe chłodzenie. Dla jego efektywnej pracy ważne jest utrzymanie właściwej temperatury podzespołów, ponieważ przegrzanie może go spowolnić, a nawet prowadzić do awarii. Dlatego do naszego urządzenia warto dokupić podkładkę chłodzącą.

Podkładki mogą występować w różnych kształtach i wzorach. Mogą być przeznaczone do pracy przy biurku jak i do umieszczania ich na kolanach. W końcu laptopowi grozi przegrzanie nie tylko, gdy musi wykonać wymagające zadania, ale też kiedy jego wentylator jest zasłonięty i nie ma właściwego przepływu powietrza.

Podkładka chłodząca chroni urządzenie przed przegrzaniem, a tym samym przed zepsuciem. Jej kształt, dający laptopowi większy dostęp do powietrza i zawarte w niej wentylatory zapewnią nam, że podzespoły naszego laptopa będą prawidłowo chłodzone.

https://extraprodukt.pl/akcesoria-dla-graczy/

Dysk zewnętrzny

Jeśli przechowujesz na laptopie dużo danych, wkrótce może się skończyć na nim miejsce. Duża ilość plików na dysku systemowym ma też wpływ na prędkość laptopa. Jeśli borykasz się z tym problemem lub zależy Ci na tworzeniu kopii zapasowej plików, rozwiązaniem dla Ciebie będzie dysk zewnętrzny.

Możesz spotkać się z dwoma typami dysków zewnętrznych: HDD i SSD. Ten pierwszy typ oferuje większą pojemność w niższej cenie. Jego wadą jest jednak to, że działa wolniej, a także jest bardziej wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli upuścisz dysk HDD, uszkodzeniu mogą ulec obecne w nim elementy ruchome, przez co stanie się niezdatny do użytku.

Dysk SSD oferuje szybszy transfer plików, a także większą wytrzymałość w nietypowych warunkach, z którymi często możemy się spotkać w przypadku korzystania z urządzeń przenośnych, do jakich należy laptop. Wynika to z braku talerzy do zapisu danych, obecnych w dyskach twardych. Co za tym idzie, jest to też cichsze rozwiązanie, w którym nic się nie kręci, nie ociera, nie wydaje dźwięków. Jednak te plusy mają swój koszt, a cena dysku SSD może być nawet dwa razy wyższa niż dysku HDD oferującego tę samą pojemność. Dlatego zastanów się, które rozwiązanie jest dla Ciebie korzystniejsze.

Gadżety do transportu laptopa

Warto zadbać o bezpieczeństwo komputera nie tylko przez instalację odpowiedniego oprogramowania, ale też kupując właściwe gadżety do laptopa. Jednym z takich akcesoriów jest etui chroniące urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Transportowany w nim laptop jest mniej narażony na wstrząsy, a jego obudowie nie grozi zarysowanie.

Etui jest przydatne, jeśli mamy już w czym przenosić nasz komputer, jednak sama w sobie nie ma rączki czy paska. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam torba na laptopa. Dostosowana specjalnie pod nasze potrzeby, bardzo przydatna w podróży.

Może się jednak zdarzyć, że potrzebujemy przetransportować więcej rzeczy niż sam komputer. Mogą to być dokumenty lub akcesoria potrzebne nam do pracy z urządzeniem. W takiej sytuacji torba może nam ciążyć opierając się tylko o jedno ramię, co ma zły wpływ na nasz kręgosłup. Albo po prostu jej pojemność się okazać niewystarczająca. Dlatego tu przyda się nam plecak dedykowany do transportu laptopów. On zapewni nam wygodę, dużą przestrzeń i uchroni od bólu pleców, spowodowanego nierównym ich obciążaniem.

Gadżety do laptopa na prezent

Poza praktycznymi akcesoriami istnieją również takie niekoniecznie przydatne, a zabawne i ciekawie wyglądające. Mogą to być podkładki pod mysz lub śmieszne myszki do komputera. W sklepach można też trafić na pendrive USB w różnych kształtach, np. stylizowane na postaci z filmów czy gier. Naklejki na laptopa też mogą być dobrym pomysłem!

Takie gadżety komputerowe na prezent nie są drogie, a wywołają uśmiech na twarzy osoby nimi obdarowanej.

https://extraprodukt.pl/kupuj-uzywany-laptop-dell-lub-lenovo-z-amso-pl-gwarantowana-jakosc/

Udostępnij