extraprodukt.pl

Blog tematyczny o grach komputerowych, gadżetach elektronicznych.

ElektronikaRTV i AGD

Czy warto wybrać pralkę z silnikiem inwerterowym? Silnik inwerterowy zalety i wady – sprawdź!

Czy warto wybrać pralkę z silnikiem inwerterowym? Silnik inwerterowy zalety i wady – sprawdź!

Trudno jest sobie wyobrazić współczesne gospodarstwo domowe bez pralki. To urządzenie odnaleźć można w każdym domu. Utrzymanie w czystości odzieży, pościeli oraz innych artykułów tekstylnych bez pralki jest niemal niemożliwe. Rynek AGD oferuje wiele modeli pralek automatycznych. Ogromną popularnością cieszą się pralki z silnikiem inwerterowym. Czy na prawdę warto kupić pralkę z takim silnikiem?

Zobacz także: Pralki ładowane od góry – kiedy się przydają?

Pralka z silnikiem inwerterowym – nowoczesna technologia

Czym jest silnik inwerterowy w pralce? Czym wyróżnia się od standardowych silników? Wiele osób zadaje sobie te pytania. Nie ma się co dziwić, producenci chwalą silniki inwerterowe, stąd klienci chcą poznawać tę technologię.
Silnik inwerterowy posiada bardzo charakterystyczną budowę. Pralki z dawniejszych czasów pracowały na silnikach szczotkowych. Silniki szczotkowe montowane były w wielu urządzeniach, nie tylko pralkach. Ich popularność sprawiła, że wykorzystywano je w sprzętach AGD, ale też elektronarzędziach.
Pralka z silnikiem inwerterowym jest wynalazkiem nieco młodszym. Silnik inwerterowy opiera się na pracy magnesów. Nie ma w nim szczotek produkujących elektryczność. W silniku bezszczotkowym energia elektryczna jest zmieniana w mechaniczną przy udziale magnesów.

Silnik inwerterowy zalety i wady – czy warto wybrać ten rodzaj silnika?

Dlaczego silnik inwerterowy w pralce jest dziś tak często montowany przez różnych producentów? Co decyduje o jego popularności?
Już sama budowa silnika jest jego zaletą. Nie posiada szczotek. Szczotki trą o siebie, co powoduje wydzielanie się dużych ilości ciepła. Ciepło jest efektem ubocznym pracy silnika, zwiększa zużycie energii.
W silniku inwerterowym magnesy pracują bez udziału siły tarcia. Silnik nie nagrzewa się tak bardzo, co wydłuża jego żywotność.
Silnik inwerterowy w pralce to także cichsza praca. Wiele osób docenia komfort, który uzyskuje się przez brak hałasującej pralki.
A co z poborem energii? Okazuje się, że pralka z silnikiem inwerterowym potrzebuje mniej prądu, by pracować wydajnie i skutecznie czyścić ubrania.
Warto wiedzieć, że silniki inwerterowe bardzo rzadko ulegają awariom. Niska awaryjność oraz wydłużona trwałość to kolejne aspekty przemawiające nad zakupem pralki wyposażonej w ten rodzaj silnika.

Czy pralka z silnikiem inwerterowym to dobry wybór?

Porównując silnik inwerterowy ze szczotkowym, zdecydowanym zwycięzcą jest inwerterowy. Choć wyższa cena może odstraszać, należy pamiętać, że pralka z takim silnikiem służyć będzie dłużej i bezawaryjnie. Zakup zwróci się w niedługim czasie. Pralkę z silnikiem inwerterowym potraktować można jako inwestycję na lata.
Choć silnik inwerterowy nie jest najnowocześniejszą technologią, gdyż znany jest od wielu lat, dopiero od pewnego czasu zyskał na popularności. Nie ma się co dziwić, do tej pory nie wynaleziono sprawniejszego, bardziej energooszczędnego i wydajniejszego silnika do pralek automatycznych.
Opinie użytkowników jasno wskazują, że inwerterowy silnik jako serce pralki to najlepszy wybór i skalkulowana inwestycja.

Udostępnij