extraprodukt.pl

Blog tematyczny o grach komputerowych, gadżetach elektronicznych.

RTV i AGD

Pralki ładowane od góry – kiedy się przydają?

Pralki ładowane od góry – kiedy się przydają?

Trudno sobie wyobrazić dom bez pralki – koszty pralni nadal są bardzo wysokie, a w niewielu miejscach dostępne są publiczne pralnie na monety. Wybierając odpowiednią pralkę przed wszystkim zwraca się uwagę na parametry techniczne, jak prędkość wirowania, liczba obrotów, rodzaj silnika. Coraz częściej jednak istotne są także wymiary pralki oraz sposób jej ładowania, a wówczas tradycyjne pralki niekoniecznie okazują się najlepszymi. Kiedy najlepiej sprawdzą się pralki ładowane od góry?

Zobacz także: Czyszczenie i konserwacja pralki – jak to zrobić domowymi sposobami?

Mała łazienka

Łazienki w mieszkania rzadko bywały duże, a obecnie można zaobserwować tendencję do wykonywania coraz mniejszych. W takich okolicznościach trzeba bardzo dobrze przemyśleć co się znajdzie w pomieszczeniu i gdzie stanie. Pod tym względem mała pralka ładowana od góry jest doskonałym rozwiązaniem – te modele zwykle są węższe niż te ładowane od przodu, a co za tym idzie łatwiej je zmieścić w niewielkiej łazience, a dzięki zaoszczędzonemu miejscu wybrać większą wannę czy kabinę prysznicową. Nie ma wtedy konieczności wyniesienia pralki do innego pomieszczenia, co bywa bardzo problematyczne (nie w każdym mieszkaniu jest możliwość podłączenia innym pokoju) i często sprawia, że estetyka miejsca, w którym stanie pralka spada lub brudne ubrania trzeba przenosić z innego miejsca przed wstawieniem prania.

Mieszkanie na wynajem

Jeśli wynajmuje się mieszkanie, to musi ono zostać urządzone tanio, praktycznie, ale i estetycznie, by potencjalny najemca je wybrał. Pralka otwierana od góry i tutaj może być lepszym rozwiązaniem, bo jest po prostu bardziej estetyczna niż ta z drzwiczkami od przodu – jest prosta, jednolita, lepiej wpasowuje się w estetykę pomieszczenia i sprawia, że wygląda ono nowocześniej. Jednocześnie, jeśli wziąć pod uwagę, że większość mieszkań na wynajem to kawalerki, ma też zaletę przedstawioną wcześniej – zajmuje mniej miejsca.

Problem ze sprawnością

Utratę sprawności wiążemy zwykle z czasem starości, ale coraz częściej także osoby w wieku produkcyjnym zaczynają odczuwać ból kręgosłupa. Korzystanie z pralki ładowanej od frontu jest w tych przypadkach utrudnione i ładowanie od góry rozwiązuje wiele problemów. Przede wszystkim pralkę łatwiej załadować, ponieważ nie trzeba się do niej schylać. Łatwiej też wyjąć mokre ubrania, zwłaszcza, że nie wiąże się to z dźwiganiem z połogi koszy. Pralka otwierana od góry staje się dzięki temu zdrowsza i łatwiejsza w obsłudze niż tradycyjna.

Kiedy lepiej przemyśleć zakup pralki ładowanej od góry?

Niestety pralki ładowane od góry mogą mieć też wady. Te modele nie sprawdzą się, jeśli chcielibyśmy postawić na pralce suszarkę do ubrań – siłą rzeczy jest to niemożliwe. To jednak problem do rozwiązania, wystarczy wybrać pralko-suszarkę. Pralki otwieranej do góry nie da się jednak zabudować blatem, a trzymanie na niej środków do prania jest problematyczne, ponieważ przed każdym użyciem trzeba je przestawiać. Niemniej, jeśli są to kwestie, na których nam nie zależy, to pralki ładowane od góry będą doskonałym rozwiązaniem.

Udostępnij