extraprodukt.pl

Blog tematyczny o grach komputerowych, gadżetach elektronicznych.

RTV i AGD

Pralka w kuchni – jak można ją dobrze ukryć?

Pralka w kuchni – jak można ją dobrze ukryć?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, dlatego tym bardziej, gdy chcemy mieć pralkę w tym miejscu, to dobrze jest wiedzieć, jak można ją ukryć, by nie była widoczna.

Jak ukryć pralkę w kuchni?

Świetnym rozwiązaniem na ukrycie pralki w kuchni jest zabudowa mebli, dzięki czemu nikt z gości nie będzie widział tego urządzenia w naszej kuchni. Dobrze jest dodać, że pralka w kuchni najczęściej jest otwierana od dołu, co sprawia, iż trzeba również pamiętać, by zostawić odpowiednio dużo miejsca na otworzenie drzwi, aby można było swobodnie włożyć do niej pranie. Gdy mamy taką możliwość, to również częstym rozwiązaniem jest umiejscowienie pralki za lodówką tak, by szczególnie nikt z gości już nie zaglądał w to miejsce. Co ważne takie umiejscowienie pralki ma także takie plusy, że bez problemu będzie można przynieść do kuchni kosz z praniem.

Zobacz także: Pralka z funkcją pary – czy warto w nią zainwestować?

O czym pamiętać przed kupnem pralki do kuchni?

Przede wszystkim należy wybrać taki model, który pracuje cicho, dzięki czemu można będzie puszczać pranie zarówno w dzień, jak i w nocy. Dobrze jest też, by pralka miała także funkcję suszenia, dzięki czemu nie będzie nam już potrzebna suszarka. Sprawdza się to szczególnie w domach i mieszkaniach o małym metrażu. Warto także wybrać taki model, który ma możliwość dołożenia prania nawet wtedy, kiedy będzie już pralka włączona. Przed wyborem pralki dobrze jest też poczytać opinie o danym modelu, dzięki czemu będziemy mieć pewność, czy wybierzemy świetnie dopasowaną pralkę, która spełni nasze oczekiwania.

Pralka w kuchni opinie – gdzie można je sprawdzić?

Opinie o danych modelach pralek są dostępne w Internecie oraz na stronach sklepów. Warto też dodać, że można poczytać opinie także na różnych forach w mediach społecznościowych, dzięki czemu będziemy mieć informacje od rzeczywistych użytkowników danych modeli pralek. Takie opinie są bardzo pomocne przy wyborze pralki, dlatego też dobrze jest zasięgnąć opinii o danym modelu, przez co możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o pralce, którą zamierzamy kupić.

Czy taką pralkę można zamontować samodzielnie?

Pralkę w kuchni można bez problemu zamontować samodzielnie, dzięki czemu nie trzeba wzywać żadnych specjalistów, co sprawi, iż w dzień przywozu pralki, może ona od razu zacząć działać. Dzięki temu, że pralkę jest bardzo łatwo zamontować, to nawet wówczas, gdy musimy ją umiejscowić w kuchni, to nie będzie to stanowiło problemu. Należy tylko przy montażu pamiętać o tym, aby drzwi pralki otwierały się tak, by można było bez żadnych przeszkód włożyć pranie, a przy tym nie zakłóci to codziennego funkcjonowania z kuchni.

Warto dodać, że takie rozwiązanie jest obecnie coraz popularniejsze i pralki w kuchni są montowane zarówno w małych mieszkaniach w bloku, jak i w domkach jednorodzinnych. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy mamy mniejszą łazienkę, do której nie zmieści się pralka. Dobrze jest też, by był dobry dostęp do odpływu pralki, aby w razie awarii można było szybko zareagować i wyłączyć urządzenie.

Udostępnij